Producenci
Promocje
Gra Pierwsi Świadkowie Jezusa
Gra Pierwsi Świadkowie Jezusa
49,00 zł 45,00 zł
szt.
Warto żyć!
Warto żyć!
34,90 zł 30,00 zł
szt.
Ból krzywdy, radość przebaczenia +CD
Ból krzywdy, radość przebaczenia +CD
29,90 zł 25,00 zł
szt.
Ksiądz Stefano Gobbi Sekretarz Matki Bożej
Ksiądz Stefano Gobbi Sekretarz Matki Bożej
29,90 zł 25,00 zł
szt.
 	Tajemnica Maryi
Tajemnica Maryi
14,90 zł 14,00 zł
Biblia pierwszego Kościoła z paginat. ciemno-ziel.
Biblia pierwszego Kościoła z paginat. ciemno-ziel.
190,00 zł 135,00 zł
szt.
O naśladowaniu Maryi
O naśladowaniu Maryi
18,90 zł 18,00 zł
Wszystko o różańcu, który może wszystko
Wszystko o różańcu, który może wszystko
49,00 zł 38,00 zł
szt.

Modlitwy zatroskanych o Polskę

Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 15,00 zł 15.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Ze wstępu

Istnieje coś takiego, jak modlitwa skuteczna… To taka, która jest ważna dla Boga i budzi w Jego Sercu odpowiedź miłości.

Módl się za Polskę. Dla Boga to bardzo ważna modlitwa. On odwiecznie czeka na Twą prośbę i z radością podzieli się z Tobą tym, co przechowuje w skarbcu swojej świętej Opatrzności. Cieszy się, że wreszcie spełni się to, co od wieków zamierzał.

Czy odwiecznie myślał także o Polsce? Tak, bo naznaczył ją odrębnym i zupełnie szczególnym powołaniem.

 

Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście moje. (Dz 1732)

 

Jeśli słowa zapisane w Dzienniczku św. Faustyny są prawdą, to nie ma już wątpliwości: Bóg umiłował naszą Ojczyznę. Więcej, przeznaczył jej szczególną misję. Może najważniejszą w całej historii świata.

Zbiór modlitw, który masz przed sobą, jest więc związany z bardzo ważnym dla Boga tematem. Tematem Ojczyzny… Możesz być pewien, że Bóg jest nawet bardziej zatroskany o Polskę niż Ty sam. Dlatego zanoszone do Niego modlitwy ludzi zatroskanych o Polskę są skuteczne!

Uwierz w to.

 

 

Z książki…

 

RÓŻANIEC

Z TAJEMNICAMI OBECNOŚCI BOGA
W POLSKICH DZIEJACH

 

W 1969 r. papież Paweł VI zachęcił, by ubogacić tradycyjne tajemnice różańcowe takimi, które dotykają palących problemów współczesnego świata. Dlaczego by więcpoza medytacjami i modlitwami związanymi z tradycyjnym podziałem różańca na tajemnice radosne, światła, bolesne i chwalebne nie sięgnąć dziś po takie, które proponują inny schemat tajemnic: na przykład odwołujący się do obecności Jezusa i Maryi w naszych narodowych dziejach?

Spróbuj: może w takim różańcu jeszcze pełniej uda Ci się otworzyć serce na łaskę z Nieba?

 

 

CZĘŚĆ PIERWSZA

TAJEMNICE POLSKIEGO WYBRANIA

 

1. TAJEMNICA

Chrzest Polski

 

Chrzest Polski jest początkiem obecności Chrystusa w naszych dziejach i czasem naszych narodzin jako narodu. To było dawno, w 966 r., ale konsekwencje tego wydarzenia nigdy nas nie opuszczą. Wtedy zostaliśmy przeznaczeni do Bożej chwały. Już na początku naszych dziejów zostaliśmy jako naród wpisani w wielkie plany Boże wobec świata, wezwani do świętości i naśladowania Chrystusa. A także do odegrania świętej roli w dziejach Europy.

 

Pisał Gall Anonim: „Zaiste ślepą była przedtem Polska, nie znając ani czci prawdziwego Boga, ani zasad wiary, lecz przez oświeconego Mieszka i ona także została oświeconą, bo gdy on przyjął wiarę, naród polski uratowany został od śmierci w pogaństwie”.

 

Pomóż nam, Maryjo, wypełnić nasze powołanie.

Uczyń nas świętym narodem, który pełni wolę Ojca.

 

 

2. TAJEMNICA

Polska królestwem

 

Już u zarania drugiego tysiąclecia w planach Bożej Opatrzności Polska miała stać się chrześcijańskim królestwem, pełnoprawnym członkiem wielkiej europejskiej rodziny krajów, których konstytucją miała być Chrystusowa Ewangelia.

To szczególne wydarzenie: mieliśmy stać się jedną z Czterech Cór – częścią uniwersalistycznego cesarstwa Europy, które miało być święte!

 

Zachowała się miniatura przedstawiająca cztery postaci w koronach, składające cesarzowi Ottonowi dary. Postacie te to personifikacje królestw: Romy, Galii, Germanii i Sklawinii. Przyszłego króla tej ostatniej widział Otton w Bolesławie Chrobrym

 

Wyjednaj nam, Maryjo, łaskę zachowania naszej narodowej godności.

Pomóż nam uwierzyć w wartość i w wielkość naszego powołania.

Obudź w nas świadomość naszej królewskiej godności.

 

 

3. TAJEMNICA

Ofiarna miłość Jadwigi

 

U schyłku XIV w. Bóg powołał do życia w naszej Ojczyźnie wielką świętą – królową Jadwigę. Potrafiła ona zrezygnować z osobistych planów i wyrzec się prywatnego szczęścia – dla dobra Ojczyzny. Zerwała zaręczyny z Wilhelmem Habsburgiem i związała swe życie z Jagiełłą, by na wiele wieków zjednoczyć Polskę z Litwą. Bo uważała, że Ojczyzna ma prawo wymagać od niej ofiary.

 

W swym życiu harmonijnie łączyła kontemplację z działalnością praktyczną, co wyraziła również w nawiązującym do Ewangelii symbolu dwóch przeplatających się liter MM (Maria i Marta), który poleciła umieścić na ścianach swej komnaty.

 

Maryjo, naucz nas tego, co podziwiamy w św. Jadwidze: mądrości i pragnienia zdobywania wiedzy, głębokiej modlitwy i gorliwej służby braciom. Naucz nas dobrze służyć Polsce. Obudź też w nas gotowość do składania ofiar za Ojczyznę.

 

 

3. TAJEMNICA

Umiejętność oddania zwycięstwa Bogu

 

 

Był rok 1683, kiedy papież wezwał Jana Sobieskiego do ruszenia z pomocą obleganemu Wiedniowi. Armia turecka po raz kolejny ruszyła na podbój Europy i wszystko wskazywało na to, że tylko cud może ocalić chrześcijańską cywilizację kontynentu. Cud się stał – za przyczyną Polski. Nasz król – władca kraju zawsze wiernego Stolicy Świętej – ruszył ratować chrześcijańską cywilizację. Stał się narzędziem w Bożych rękach: pokonał potężniejszego od siebie nieprzyjaciela. Uratował Europę.

 

Jezus zapowiadał św. Małgorzacie Marii Alacoque (†1690), że nastąpi podbój Europy przez muzułmanów, którzy będą panować w niej przez pięćset lat. Potem cofnął swoje przyzwolenie na islamizację naszego kontynentu. Jednym z argumentów przemawiającym za tą decyzją był fakt, że „znalazł się król, który pokonawszy Turków, nie przypisze zwycięstwa sobie, ale Mnie i mojej Matce”.

 

Tym królem był polski monarcha.

Naucz nas, Maryjo, wszędzie głosić chwałę Boga, nie naszą. Jemu przypisywać zwycięstwa, Jego wielbić, a samemu z pokorą usuwać się w cień.

I naucz nas posłuszeństwa papieżowi. I myślenia nie tylko o sobie, ale także o innych narodach.

 

 

4. TAJEMNICA

Śluby Jana Kazimierza

 

Na początku 1656 r. Polska była zalana szwedzkim potopem. Król Jan Kazimierz przedostał się do Lwowa i tam dokonał koronacji Matki Bożej na Królową Korony Polskiej; złożył też uroczyste przyrzeczenia. Śluby lwowskie były bezprecedensowe w historii Europy: polski monarcha oddał nasz kraj Maryi na własność i obiecał, że zaprowadzi w Polsce prawa Ewangelii: kiedy tylko Szwedzi zostaną pokonani, poprawi sytuację chłopów i mieszczan.

 

Ślubował: „…po uczynionym pokoju starać się będę ze stanami Rzeczypospolitej usilnie, ażeby odtąd utrapione pospólstwo wolne było od wszelkiego okrucieństwa”.

 

Polska pokazała, że nie jest się dobrym chrześcijaninem, nie będąc dobrym dla innych ludzi. Kiedy jednak cztery lata później kraj był wolny, obietnice złożone Maryi nie zostały zrealizowane. Sprzeciwiła się temu szlachta, która szybko zapomniała, komu zawdzięczamy wolną Polskę.

 

Pomóż nam, Maryjo, dziś wypełnić to, do czego zobowiązali się nasi przodkowie.

 

 

5. TAJEMNICA

Naród „Totus Tuus”

 

W 1966 r. Prymas Stefan Wyszyński oddał Maryi naród w niewolę miłości. Cała teologia aktu oddania była owocem współpracy z Karolem Wojtyłą, przyszłym papieżem. To właśnie dzięki niemu na mocy milenijnego aktu staliśmy się narodem TOTUS TUUS. Jako pierwsza na świecie społeczność u początków kolejnego tysiąclecia naszych dziejów zaczęliśmy należeć do Maryi w sposób całkowity – w duchu nabożeństwa głoszonego przez św. Ludwika M. Grignion de Montfort.

 

Po uroczystościach milenijnych metropolita krakowski kard. Karol Wojtyła mówił: „Tu i teraz pragniemy Ci, Matko Chrystusowa, oddać całą naszą przyszłość. Chcemy stworzyć mocny fundament dla przyszłości naszego narodu. Ten mocny fundament znajdujemy w doskonałym nabożeństwie do Ciebie, Matki Chrystusowej, Bogarodzicy. W Twoich rękach cała nasza przeszłość i w Twoich rękach cała nasza przyszłość. Amen”.

 

Maryjo, daj nam odnaleźć w sobie ów „mocny fundament”, który rodzi wielkich świętych, na którym zbudujemy naszą przyszłość. Chcemy w wymiarze narodowym powierzyć Ci całe dzieje nasze, wszystkie współczesne bóle, rozterki i niepokoje, ale i radości, i chwile szczęścia. Oddajemy Ci to, co przed nami.

Dane techniczne

Autor Wincenty Łaszewski
Format 125x195
Oprawa Miękka
Liczba stron 112
Rok wydania 2014

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl